Słownictwo przydatne na rozmowie o pracę

Życie w Norwegii. Słownictwo przydatne na rozmowie o pracę.

Idzie wiosna, a wraz z nią zbliżają się zmiany, wyzwania i nowe pokłady motywacji. Dla niektórych z nas nowy sezon oznacza chęć zmiany pracy na taką, o której od dawna marzyliśmy. Niektóre pytania na rozmowie o pracę powtarzają się niezależnie od pozycji, o którą się ubiegamy. Poniżej znajdziecie niektóre z nich:
Jobbintervju.
Rozmowa o pracę.
Jeg ringer angående stilling som kjøkkenmedarbeider.
Dzwonię w sprawie pracy na pozycji pracownika kuchni.
Jeg ønsker å jobbe som sekretær.
Chcę pracować jako sekretarka/sekretarz.
Jeg er sikker at dere blir fornøyde med meg.
Jestem pewna/y, że będziecie zadowoleni z mojej pracy.
Jeg er interessert i sommerjobb.
Jestem zainteresowana/y pracą letnią.
Hvor mange timer per dag skal jeg jobbe?
Ile godzin dziennie będę pracował/a.
Skal jeg jobbe fulltid eller deltid?
Czy to praca na pełen czy na część etatu?
Hvilket klokkeslett begynner jeg å jobbe.
O której godzinie zaczynam pracę?
Hva er mine arbeidsoppgaver?
Jakie są moje obowiązki pracy?
Har jeg ansvar for utstyret jeg bruker?
Czy jestem odpowiedzialna/y za urządzenia, których używam?
Får jeg arbeidsklær?
Czy dostanę ubrania robocze?
Jeg håper vi møtes igjen.
Mam nadzieję, do zobaczenia.
Hvor mye skal jeg få per time?
Jaka jest stawka godzinowa za pracę?
Må jeg også jobbe i helgene?
Czy muszę również pracować w weekendy?
Jobbannonse.
Ogłoszenie o pracę.
Jeg så annonsen deres på nettet.
Znalazłam Wasze ogłoszenie w internecie.
Jeg har mange år erfaring.
Mam wiele lat doświadczenia.
Vedlagt følger min CV og søknad på stillingen.
W załączniku przesyłam moje CV i list motywacyjny.
Mine tidligere arbeidsgivere var veldig fornøyde med meg.
Moi wcześniejsi pracodawcy byli bardzo zadowoleni z mojej pracy.

Wszystko jasne? Na dole strony znajdziesz interaktywny test, dzieki któremu sprawdzisz swoją wiedzę!
Naszą misją jest podniesienie jakości życia Polaków w Norwegii. Naszym zdaniem, aby było to możliwe niezbędne jest osiągnięcie zadowalającego poziomu języka norweskiego. Jeśli chcesz poprawić swój standard życia, my możemy Ci w tym pomóc. Zapisz się na jeden z naszych kursów dla początkujących lub zaawansowanych!
Pamiętaj, że przygotowaliśmy dla Ciebie jeszcze kilka wpisów na blogu ze słownictwem przydatnym w życiu zawodowym. Znajdziesz je TUTAJ.
W nich między innymi:
Słownictwo dla pracowników recepcji
Słownictwo dla budowlańców

Mamy również wpisy o tematyce gramatycznej!
Tworzenie liczby mnogiej rzeczowników
Odmiana przymiotnika
Nie jesteś pewny jaki kurs będzie dla Ciebie najlepszy? Zostaw nam swój numer telefonu lub adres e-mail, a my skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!
SPRAWDŹ SIĘ!
TEST: Słownictwo przydatne na rozmowie o pracę
Zadanie: Wybierz poprawne tłumaczenie.
Naciśnij przycisk DALEJ, aby przejść do zadań.